Kayıtlarımız dolmuştur. İlginiz için çok teşekkür ederiz.

YAZ OKULU KAYITLARIMIZ BAŞLADI! DÜNYAYI KEŞFETMEYE HAZIR MISIN?

Üsküdar Amerikan Lisesi’nde yaz geldiğinde de hayat durmaz. Yıl boyunca genç yetişkinlere açtığımız kapılarımızı, Temmuz ayında da çocuklar için açıyoruz. Bu tarihten itibaren kampüsümüzde hareketli ve eğlenceli bir dönem başlıyor. Biz buna “Üsküdar American Academy Summertime” diyoruz.

Bu yılki programımızda da, yemyeşil kampüsümüzde, küçük katılımcılarımızla, İngilizce konuşan mentorlarımız tarafından özel olarak tasarlanmış eğlenceli etkinlikler gerçekleştireceğiz. Katılımcılarımız, sıkılmadan yoğun bir İngilizce programında yer alırken, kendilerine güvenerek İngilizce konuşacaklar ve eğlenceyle dolu iki hafta geçirecekler.

Dil gelişiminin yanı sıra, programımızın teması kapsamında, kocaman bir dünyanın parçası olduklarını anlayacaklar. Birlikte bir dünya turuna çıkacak, farklı kültürleri tanıyacaklar; bir gün Çin Yeni Yıl festivalini kutlayıp, başka bir gün kağıttan Hint kaplanı yapacak veya İtalyan mutfağından atıştırmalıklar hazırlayacaklar.

2 Hafta
1 Temmuz 2019 Pazartesi - 12 Temmuz 2019 Cuma

2. sınıftan 6. sınıfa

145 yıllık

okul kültürü

İngilizce konuşan

mentorlar

“Dünyanın bir parçasıyım”

programı

Üsküdar American Academy Summertime Programı neler sunuyor?

Program, 2. - 6. sınıf aralığındaki katılımcılara 145 yıllık bir okulun kültürünü ve tarihi atmosferini deneyimleme şansı sunuyor.

Katılımcılarımız, yaz tatilinin bir kısmını, tamamıyla İngilizce konuşulan bir ortamda, özel olarak tasarlanmış etkinlikler, spor ve yaratıcı aktiviteler eşliğinde geçirecekler.

Neden Üsküdar American Academy Summertime?

Üsküdar Amerikan Lisesi olarak, 145 yıldır, ahlaklı ve özgür düşünen gençler yetiştirmekteyiz. Kurum felsefemizin en önemli unsurlarından biri, kuruluşundan beri öğrencilerini dünya vatandaşı olarak yetiştirmek olmuştur. Bu nedenle UAA Summertime ile, katılımcılarımıza yoğun İngilizce programı yanında, birer dünya vatandaşı olmanın ilk adımlarını atacakları “Dünya’nın bir parçasıyım” konseptini sunuyoruz.

Bu konsept çerçevesinde katılımcılarımızın, insanların nerede, ne şekilde yaşadığı farketmeksizin küresel bir toplumun parçası olduğu fikrini anlamalarını hedefliyoruz. Katılımcılarımıza farklı kültürlerin farklı yaşam tarzlarına sahip olabileceğini, herkesin dünya vatandaşı olarak uyum içinde yaşayabileceğini, farkların aynı renkler gibi bir arada olduğunda bambaşka güzellikler yarattığını anlatacağız.

NELER YAPACAĞIZ

Bu programla dünyayı, kültürleri ve ülkeleri, kutlamalar, yemekler, oyunlar, danslar ve müzikler eşliğinde tanıyacağız.

*Program dili İngilizce’dir.

TIGERISH
SWINGS

Ritmi duyduğunuzda yerinizde duramıyor musunuz? O zaman dans etmek sizin içinizde var! Hindistan'ın Holi dansından, Kenya'nın Adumu'suna kadar çeşitli dünya danslarına eşlik ediyoruz.

RISTORANTE
SIGNORE TIGER

Dünya mutfaklarından farklı lezzetler hazırlamaya ve afiyetle yemeye hazır olun! Bunu sadece yemek yemeye bayıldığımız için yapmıyoruz, farklı kültürlerin en çok yemekleriyle anlaşıldığına da inanıyoruz. Gerçekten!

RHYTMIC
ROARS*

Müziğin evrensel dilimiz olduğunu biliyoruz. Sözleri anlamıyorsak bile, güzel melodilerden etkilenmemek mümkün mü? Amerika'dan Afrika'ya Avrupa'dan Asya'ya, farklı ritimler ve melodilerin keşfine varacağız!

TIGER
DA VINCI

Sanat dünyayı keşfetmenin en renkli yolu. Hele ki dünya festivallerini kutlamak için sanat yapacaksak! Şimdi Çin Yeni Yılı için ejderhalar, Hindistan'ın Holi Festivali için kağıttan kaplanlar yapmak için kolları sıvayın! Bu çok heyecan verici, çünkü festivaller kültürlerin en eğlenceli parçası.

TIGER
OF SCIENCE

Dünyayı ve doğayı daha sağlıklı hale getirmekte bilimin rolü tartışılmaz. Bilimi gerçek deneyimler üzerinden yapacak ve tabii ki çok eğleneceğiz.

ENERGETIC
TIGERS

Haydi bir kaplan gibi kükreme zamanı! Çünkü biz enerjik kaplanlarız. Önce başka ülkelerin oyunlarında doya doya sıçrıyoruz. Sonra basketboldan badmintona çeşitli spor dallarını deniyoruz. Sonuçta yaz, yerinde durmamak ve kükremek demektir.

* Pannonica Creative Music eğitmenleri, dünya çapında Jazz sanatçısı ve bestecisi olan Ali Perret ve Timuçin Şahin ile ile müzik dolu anlara hazır olun.


Tarihler

2 Hafta
1 Temmuz 2019 Pazartesi - 12 Temmuz 2019 Cuma 9.00-16.00

Ücret

Yaz Programı ücretimize sabah ve akşam kahvaltısı, öğle yemeği, tüm gezi ve aktivite harcamaları dahildir.
* Servis ücretleri program ücretine dahil değildir.

Dönemlik (2 haftalık) program ücreti 4.200TL (KDV Dahil)

(1-12 Temmuz 2019)
UAA Summertime Katılım Ücreti 4.200 TL (KDV Dahil)
Kardeş İndirimi (%10) 3.780 TL (KDV Dahil)

World özellikli kredi kartları ile ödeme yapıldığı durumda 2 taksit seçeneği sunulacaktır. Diğer bankalara ait kartlar ile sadece peşin ödeme yapılabilir.
Havale/EFT seçeneği tercih edilmesi durumunda ödemenin aşağıdaki hesaba yapılması gerekmektedir. Açıklama bölümünde katılımcı adı belirtilmesini önemle rica ederiz.

SEV AMERİKAN OKULLARI EĞİTİM A.Ş. ÖZEL ÜSKÜDAR AMERİKAN LİSESİ
IBAN: TR80 0006 7010 0000 0069 3157 31

Özel Üsküdar Amerikan Lisesi
Vakıf Sokak No:1 Bağlarbaşı 34664
Üsküdar, İstanbul

Tel: (0216) 333 11 00
E-mail:uaasummertime@my.uaa.k12.tr


UAA Summertime nedir?

UAA Summertime, Üsküdar Amerikan Lisesi kampüsümüzde çocuklar için düzenlenen İngilizce eğlence ve yaz kampıdır. Kampüsümüz Anadolu yakasında yer almaktadır.

Programda dil eğitimi var mıdır?

Programımızın dili İngilizce olup, katılımcılarımızın eğlenerek pratik yapacakları ve dil yetkinliklerini kuvvetlendirecekleri bir yapıya sahiptir. İngilizce ders olarak değil, tamamen eğlence ve etkinliklerle öğretilir. Çocuklarımızın yaz okulumuzda rahat edebilmeleri için temel bir İngilizce bilgisi gereklidir.

Yatılı bir program mıdır?

Hafta içi 09:00-16:00 saatleri arasında gerçekleşecek olan yaz programımızda konaklama seçeneği bulunmamaktadır. Başka bir deyişle UAA Summertime yatılı bir yaz kampı değil, gündüzlü bir yaz okuludur.